Pevná linka +420 545 229 578
Mobilní telefon +420 603 836 021

Aplikace magnetoterapie - jak používat

Každý magnetoterapeutický přístroj se skládá s generátoru pulzů a aplikátoru nebo kombinace aplikátorů.

  • Generátor pulzů slouží jako řídící jednotka, na které si nastavíte požadovaný program
  • Aplikátor, připojený ke generátoru pak přiložíte na potřebné místo na těle a necháte magnetoterapii působit. Aplikátory je možno použit přes oděv, respektive vrstvu látky.

Je vhodnější používat přístroj častěji, po kratších časech (než jednou a dlouho)

Působení pulsního magnetického pole vnímá buňka jako určitou energetickou informaci, jako pokyn ke zvýšení propustnosti mezibuněčných membrán. To vede ke zlepšení zásobování kyslíkem a živinami. Exponovaná tkáň se lépe prokrví a krev rychleji odvádí zplodiny metabolismu.

Tento stav však nemocná buňka udrží jen po omezenou dobu. Dá se říct, že čím déle vás trápí určitá choroba a čím těžší je její stupeň, tím kratší je čas, po který si váš organismus udrží zvýšenou regenerační aktivitu. Ta se dá znovu navodit pulsní magnetoterapií. Proto je vhodnější častěji „naladit” buňky do regenerační hladiny, než aplikovat pulsní magnetické pole delší dobu najednou.

Velmi důležité je pravidelné používání přístroje

Pokud využíváte pulsní magnetoterapii jako prevenci nejrůznějších onemocnění či jako prostředek k regeneraci a relaxaci po náročném pracovním dni, stačí aplikovat ji 1–2× denně podle potřeby.
Pomáhá u konkrétních zdravotních obtíží či bolestí, používejte Váš přístroj alespoň 2× denně, lépe však častěji.
V případě nejasností se obraťte na vašeho poradce nebo využijte možnost konzultace s odborným lékařem.

Buďte trpěliví, největší efekt má pulsní magnetoterapie při dlouhodobém používání

Magnetoterapie je účinná a velice jemná terapeutická metoda, která aktivuje vlastní regenerační schopnosti organismu a účinky pulsního magnetického pole se plně projeví až v delším časovém úseku.
Bolestivé stavy však magnetoterapie ovlivňuje daleko rychleji, nejčastěji v řádu hodin až dní u akutních problémů nebo několika dní až týdnů u chronických obtíží.

U malého procenta osob může dojít k počátečnímu zhoršení stavu, což se někdy popisuje jako tzv. „lázeňský efekt”.

Rozhodně není důvodem k ukončení programu, naopak svědčí o tom, že pulsní magnetické pole na daného člověka má efekt. Je však vhodné zkrátit dobu aplikace na polovinu cyklu 1–2× denně.
Po zlepšení obtíží se pozvolna navraťte k původnímu schématu používání.