Pevná linka +420 545 229 578
Mobilní telefon +420 603 836 021

Magnetoterapie pro veterinární medicínu

Ukázka použítí magnetoterapie u zvířete, konkrétně psa.

Magnetoterapie je využívána ve veterinární praxi i v domácnostech, zejména pro zvířata, jako jsou psi a kočky. Rozšířená je také mezi chovateli koní. Stejně jako u lidí, lze i u zvířat použít pulzní magnetoterapii pro rehabilitaci, regeneraci a pomáhá u nejrůznějších zdravotních problémů.

Naši čtyřnozí domácí mazlíčci často trpí podobnými onemocněními, jako jejich dvounozí majitelé. Ať už se jedná o bolesti kloubů či zad spojené s věkem, nemoci cév a srdce, ledvin či jiných vnitřních orgánů, cukrovku, vrozenou dysplazii kyčelních kloubů u některých plemen, různé úrazy nebo pokousání, tady všude jim může nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie pomoci.

Zvířata jsou na magnetické pole velmi citlivá a není neobvyklé, že často instinktivně vyhledávají společnost svých majitelů a chodí se k nim mazlit, když zrovna používají svůj přístroj pro magnetoterapii. Její aplikace pak u nich vyvolává stejné regenerační, protibolestivé a protizánětlivé účinky jako u lidí. Schémata použití a frekvence bývají totožné, doba aplikace může být kratší. Nejjednodušší je položit vhodný aplikátor přímo do pelíšku, zakrýt ho tenkou dekou či podložkou a terapie může úspěšně probíhat. Pro použití magnetoterapie u zvířat platí stejné kontraindikace jako u lidí. Při nejasnostech konzultujte s veterinářem a odborníkem.

Přínosy pulzní magnetoterapie pro zvířata jsou skoro stejné jako u lidí

  • podpora hojení fraktur
  • chronické kulhání, artróza
  • dysplazie kyčelních a loketních kloubů
  • spondyloartrózy, vertebrogenní snydromy, bolesti páteře
  • degenerativní kloubní onemocnění
  • postúrazové stavy
  • dermatopatie (alergie,ekzémy,atd.)
  • tlumí jakékoli příznaky bolesti
  • pomáhá při hojení veškerých zánětlivých stavů
Ukázka jak lze použít magnetoterapii u psa. Magnetoterapeutický pelech pro psa. Magnetoterapeutický pelech pro domacího mazlíčka. Magnetoterapeutický aplikátor lze využít jak pro člověka, tak pro domacího mazlíčka. Magnetoterapeutický aplikátor pro psa.

Doporučujeme produkty

Magnetoterapeutická sada MEDICO

Magnetoterapeutický komplet MEDICO je kombinací kruhového aplikátoru CAVO, širokého zádového aplikátoru PIANO a malého plochého aplikátoru MANIC pro aplikaci...

Více informací +

Magnetoterapeutická sada VIERA

Souprava pro pulzní magnetoterapii VIERA s jediným stejnojmenným aplikátorem je určena především pro profesionální použití v lázeňských a rehabilitačních...

Více informací +
Generátor ozonu GO-14000

Pro snadnou desinfekci aplikátorů a sportovního oblečení nabízíme ozonový čistič s boxem.

Rychlá a účiná desinfekce všech zařízení. Jako jeden z nejsilnějších oxidantů si ozon poradí s pesticidy, herbicidy, hormony, viry, baktériemi a nejrůznějšími druhy plísní. Sdstraní jakéhokoliv zápach počínaje zápachem od potu, plísní, zvířat, inkontinence, proleženin, zatuchlosti, spálenin, kouře.