Pevná linka +420 545 229 578
Mobilní telefon +420 603 836 021

Magnetoterapie pro sportovce

Magnetoterapie pro sportovce.

Magnetoterapie ovlivňuje biochemické a biofyzikální děje v buňkách a optimalizuje průchodnost buněčných membrán. Výsledkem tohoto procesu je zvýšené zásobování buněk kyslíkem a ostatními důležitými látkami, čímž se zlepšuje proces látkové výměny. Je tedy možné rychleji regenerovat a absolvovat více tréninkových jednotek za stejnou dobu.

Kromě výborných detoxikačních účinků, magnetoterapie urychluje regeneraci svalové hmoty po extrémní zátěži. Díky zvýšenému prokrvení tkání (perfuzi) dochází k lepšímu okysličení a to až o 200%. To má za následek lepší rozpouštění kyseliny mléčné ve svalech a také například rychlejší a šetrnější zklidnění křečových stavů ve svalech.

Magnetoterapeutický přístroj můžete využít např. v době, kdy přijdete domů z posilovny, z tréninku, nebo po nějaké sportovní aktivitě a vyvažujete aktivitu chvílí relaxace.
Cestovní sadu je možné si v případě potřeby vzít s sebou třeba i na trénink a použít ji ve chvílích volna.
I při sportu a někdy právě zejména při sportu se řada lidí musí vyrovnávat s různými bolestmi, obraženinami a dalšími fyzickými obtížemi.

Pulzní magnetoterapie je v tomto směru bezpečnou fyzikální metodou, kterou může sportovec podpořit správné funkce svého těla, zdraví a kondici a to vše přirozenou cestou.

Lze pořídit i magnetoterapeutické lůžko a přenosný mobilní komplet pro sportovní rehabilitaci a fyzioterapii

Použití magnetoterapii na kolena. Použití magnetoterapie na oblast stehen. Použití magnetoterapie na předloktí. Použití magnetoterapie na oblast zápěstí. Magnetoterapeutické lůžko a přenosný mobilní komplet pro sportovní rehabilitaci a fyzioterapii

Přínosy pulzní magnetoterapie pro aktivního a sportujícího člověka

Urychlení regenerace po tréninkové zátěži

Pulzní magnetické pole zvyšuje aktivitu enzymů odbourávajících kyselinu mléčnou, která se ve svalech hromadí během námahy. Tím se zkrátí doba potřebná k regeneraci organismu po zátěži a předejde se ztuhlosti svalů či vzniku bolestivých kontraktur a křečí, které magnetoterapie tlumí. Vhodná je kombinace s masážemi.

Zahřátí a prokrvení před tréninkem či zápasem

Pulzní magnetické pole má výrazné prokrvující účinky a je proto velmi vhodné použít ho k zahřátí a prokrvení zejména v problematických partiích (kotníky, kolena, třísla apod.), nebo tam, kde již v minulosti došlo ke zranění (doporučuje se analgetický režim nebo program P9 na deset minut před začátkem fyzického výkonu).

Tlumení bolesti

Magnetoterapii lze v souvislosti s bolestí použít u všech typů zranění pro výrazné analgetické účinky. Osvědčila se také při použití během zápasu či soutěže, kdy lze pomocí magnetoterapie rychle tlumit bolest u drobných zranění a pohmoždění, natažených svalů a vazů, křečí apod., a hráči se tak mohou vrátit zpět do zápasu. Pozor je však třeba dávat při krvácení jakéhokoli původu. Magnetické pole zvyšuje prokrvení tkání a tím by se krvácení v některých případech mohlo zvýšit.

Zmírnění otoků, podvrtnuté kotníky, výrony

Zlepšením prokrvení a mikrocirkulace v exponované tkáni a zvýšením jejího metabolismu dojde k rychlejšímu vstřebání otoků. Navíc přímým působením na vyvolávající příčinu (poraněná svalová, vazivová či jiná tkáň nebo další příčiny) se ztratí důvod jejich vzniku. Uplatní se také protizánětlivý a analgetický účinek pulzních magnetických polí.

Poranění kloubů

Magnetoterapie je ideální pro aplikaci u všech typů poranění kloubů. Její působení urychluje hojení jak měkkých tkání, tak poškozených vazů a chrupavky. Doba léčby se zkracuje průměrně o třetinu, lze ji kombinovat s jakoukoli další terapeutickou metodou kromě elektroléčby.

Natažené či natržené vazy a svaly, zejména v oblasti kotníku, kolena a třísel

Pulzní magnetoterapie tlumí bolest, ale hlavně urychlí a usnadní hojení poškozených tkání. Důležitá je její pravidelná aplikace, hráč by měl mít možnost používat jí i doma. Pozor — tato zranění jsou ošemetná a je potřeba je doléčit, tedy používat magnetoterapii ještě alespoň 14 dní po odeznění příznaků.

Doporučujeme produkty

Magnetoterapeutická sada VIVA PLUS

Pulzní magnetoterapeutická souprava VIVA PLUS obsahuje tři aplikátory: lůžkový aplikátor střední velikosti LETTINO, kruhový aplikátor CAVO a malý plochý...

Více informací +

Magnetoterapeutický komplet KENO

Komplet pro pulzní magnetoterapii KENO je kombinací kruhového aplikátoru ORIO a spinálního aplikátoru velikosti „L“ KEITHANO. Kombinace této sady Vám...

Více informací +
Generátor ozonu GO-14000

Pro snadnou desinfekci aplikátorů a sportovního oblečení nabízíme ozonový čistič s boxem.

Rychlá a účiná desinfekce všech zařízení. Jako jeden z nejsilnějších oxidantů si ozon poradí s pesticidy, herbicidy, hormony, viry, baktériemi a nejrůznějšími druhy plísní. Sdstraní jakéhokoliv zápach počínaje zápachem od potu, plísní, zvířat, inkontinence, proleženin, zatuchlosti, spálenin, kouře.