Pevná linka +420 545 229 578
Mobilní telefon +420 603 836 021

Kontraindikace u magnetoterapie

Přístroje pro pulzní magnetoterapii značky Renaissance® a Aidano jsou certifikovány jako zdravotnický prostředek, ale i přes to existují určité kontraindikace a rizika během nichž nesmí být tato nízkofrekvenční pulsní magnetoterapie použita.

Pokud si nejste jisti, zda je pro vás magnetoterapie vhodná, poraďte se se svým lékařem nebo nás kontaktujte. Předejdete tak možným problémům.

Absolutní kontraindikace magnetoterapie

Těhotenství. Přestože nejsou známy zprávy o negativním působení magnetických polí, je nutná předběžná opatrnost.

Krvácení jakéhokoli původu. NPMP zvyšuje prokrvení tkáně a krvácení by se mohlo zvýšit. Začněte magnetoterapii aplikovat až ve fázi rekonvalescence, dle postižení za 3 dny až týden po krvácení.

Používání kardiostimulátoru, podpůrného sluchového zařízení a jiných citlivých elektronických zařízení, které není možno sejmout. Pulsní magnetické pole by mohlo způsobit poruchu jejich funkce.

Nádorová onemocnění. NPMP o nízké indukci a frekvenci není samo o sobě schopno vyvolat zhoubné bujení, naopak svým blahodárným vlivem na imunitní systém organismu působí preventivně proti jeho vzniku. Zvýšením prokrvení tkáně by však mohlo u již existujících nádorů podpořit jejich metabolismus. V zahraničí sice existuje několik odborných pracovišť, která naopak s úspěchem používají magnetoterapii specifického charakteru v jejich léčbě, ale v našich podmínkách je podle platných doporučení použití NPMP v těchto případech zcela kontraindikováno.

Bolesti neznámého původu. Vždy nejdříve vyhledejte lékaře, aby určil příčinu vašich problémů.

Relativní kontraindikace magnetoterapie

Menstruace (možno používat mimo oblast pánve).

Zvýšená funkce endokrinních žláz (žláz s vnitřní sekrecí – nadledviny, štítná žláza, hypofýza apod.). Po konzultaci s lékařem je možno NPMP aplikovat mimo oblast těchto žláz.

Záchvatovitá neurologická onemocnění jako epilepsie apod. – neaplikovat na oblast hlavy.

Extrémně nízký krevní tlak. NPMP má vazodilatační účinky, tzn. způsobuje rozšíření cév, což může vyvolat pokles krevního tlaku. Tyto příznaky však během několika expozic odeznějí. Začínejte aplikovat magnetoterapii pozvolna podle uvedených doporučení a pokud možno pod dohledem jiné osoby.

Nekompenzovaný dětský diabetes. Je možno magnetoterapii používat po zvládnutí příznaků diabetu příslušnou léčbou a po konzultaci s lékařem. V případech, kdy je zachována alespoň částečná funkce slinivky břišní, může její pravidelné používání napomoci zlepšit zdravotní stav.