Pevná linka +420 545 229 578
Mobilní telefon +420 603 836 021

Ozonoterapie

Ozonoterapie je moderní léčebná metoda, která se řídí mezinárodně uznávanými standardy Madridská deklarace o ozonu.

Jde o závazné pokyny pro zdravotníky, kteří pracují s ozonem.

Ozónová terapie patří mezi regenerační a revitalizační buněčné terapie. Často se používá termím „biooxidační terapie.“ To znamená, že jde o terapie, které zlepšují využití energie na buněčné úrovni. Oxidace je nejdůležitějším účinkem dýchání „oxygenace.“

Využívá k léčení směs O2/O3 Tato směs se aplikuje formou injekcí přímo do nemocných tkání, nebo formou autotransfuze. Možné jsou i koupele v ozonové atmosféře – voda nasycená ozoneme nebo vzduch, kdy tělo je ve specielní vaně a hlava mimo. Zde se uplatňuje hlavně vstřebávání přes kůži podobně jako u uhličitých vodních nebo vakových koupelí.

Nejůčinnější je však forma autotransfůze ev. infůze. Dochází k ovlivnění krevních buněk, jejich regeneraci, a tím k přímému účinku na tkáně v celém těle. Nasytí se červené krvinky kyslíkem a dojde k prokrvení všech tkání včetně mozku. Transplantace kyslíku na červené krvinky. Léčba je vhodná u všech forem poruch prokrvení tkání. Vhodné tam kde je porucha prokrvení a infekce zároveň-diabetické komplikace.

Vlivem O2/O3 na krevní frakce dojde ke snížení glykémie a cholesterolu v krvi.
Dojde i k výraznému zvýšení imunity a k výraznému zlepšení obrany schopnosti celého organismu.
Výrazně se urychluje hojení po všech úrazech, zlomeninách a operacích.

Předejde se tak mnoha komplikacím, které pak lze léčit jen velice zdlouhavě a často bolestně. Tato metoda je také výbornou relaxační metodou, odstraňuje stres buněk, oxidační stres, s kterým souvisí mnoho dalších závažných zdravotních problémů.

Princip metody – každá buňka potřebuje dostatek energie pro svoje procesy, dostatek kyslíku na svoje vnitřní dýchání, schopnost detoxikace a schopnost sebeobrany – imunity.

Kromě toho je ozón v těle teplokrevných živočichů produkován v bílých krvinkách a uvolňován do krve a tkání, čímž pomáhá při likvidaci choroboplodných zárodků, zejména virů. Léčbou ozonem se tato funkce krvinek výrazně posílí.

Rozpadem O3 na O2 v buňce dojde nejen k okysličení ale i k uvolnění energie a to 143 Kj na 1 mol O3 tato energie je využitelná pro regeneraci.

Proto je tato metoda velice vhodná i jako prevence – lépe nemocím předcházet než je léčit. A když už léčit musíme, tak s co nejmenší rizikem pro organismus. Ozónová terapie je metoda vlastně přírodní a prastará svým účinkem i když ji objevilo až 2O století a zcela plně se rozvine až ve století 21. Je k disposici ,Všem kdo si svého zdraví váží a chtějí pro své uzdravení něco udělat.

Hlavní využitelné vlastnosti léčby ozonem

  • Podpora prokrvení všech tkání včetně CNS – ischémie centrální i periferní
  • Baktericidní, fungicidní a virucidní – chronické infekce včetně intarcelulárních a HIV
  • Energetický efekt – stavy vyčerpání psychické i fyzické, stres
  • Imunorestaurační efekt – autoimunni poruchy, alergie apod.

Odvozené další efekty

  • Regenerační – urychlené hojení ran, zlomenin a pod.
  • Protinádorový – je prokázán vzestup tumor nekrotisujícího faktoru TNF.
  • Kombinace všech mechanismů – např.u diabetu, ve stadiu všech jeho komplikací.
Bioozonové sady naleznete v sekci ozon -> produkty
Nabízíme 4 sady a to mini, basic, family a profi.
Pokud chcete další info nebo profi box 3000 vyzkoušet kontaktujte nás:
Euromag s.r.o. na čísle 545 229 578