Pevná linka +420 545 229 578
Mobilní telefon +420 603 836 021

JITRO - občanské sdružení rodičů a přátel postižených dětí, Olomouc

V našem občanském sdružení Jitro využíváme magnetoterapii značky Renaissance pro naše klienty s dětskou mozkovou obrnou, se skvadruspatickou formou i s diparetickou formou. 

Využíváme je samozřejmě po konzultaci s lékařem a aplikujeme je v sérii buď po deseti, patnácti či dvaceti sezeních. Záleží to samozřejmě na věku, typu postižení a také, za jakým účelem chceme využít magnetoterapii. Nesmíme opomenout důležité kontraindikace a to například krvácivé stavy, horečné, infekční onemocnění nebo také nádorové onemocnění.

Protože známe dobře účinky magnetoterapie, zejména její analgetický účinek, tak ji využíváme zejména při bolestivých onemocněních, jako chronické bolesti kloubů nebo zad a také u gynekologických problémů u dívek. Protože známe dobře její regenerační a hojivý účinek, tak ji využíváme po operaci - pro zhojení a regeneraci tkáně, jizev, ale také kostí. Využíváme ji také pro antiedematozní účinek.

Klienti magnetoterapii zvládají dobře. Protože má sedativní účinek, tak je ta léčba spojena s takovou relaxací, uvolněním, klienti odcházejí spokojení.

Využíváme velký kruhový aplikátor pro velké klouby jako jsou kyčelní klouby, na oblast pánve a ramenní klouby, dále využíváme malý kruhový aplikátor pro periferní klouby a velkoplošný – pro oblast páteře.

Mgr. Tereza Vaščáková, zástupce vedoucí rehabilitace

Fotky

Produkty popisované v referenci

Aplikátor Viera

Aplikátor VIERA je velký kruhový aplikátor o průměru 65 cm, určený zejména do profesionálních lázeňských a rehabilitačních zařízení, do ordinací fyzioterapeutů...

Více informací +