Pevná linka +420 545 229 578
Mobilní telefon +420 603 836 021

Základní škola speciální Blansko

V naší škole (Základní škola speciální, Blansko, Žižkova 27), používáme nízkofrekvenční pulzní magnetické pole jako jednu z dalších šetrných a účinných metod léčby.

V naší škole požíváme magnetoterapii u dětí především spastických, hypotoniků, u dětí s vadným držením těla, u skolyotiků, u dětí s těžšími poruchami hybnosti a vozíčkářů. Ceníme si především efektu a vlivu na peristaltiku i jejich celkové zlepšení, imunitu, a samozřejmě dalších pozitivních vlivů jako je například zlepšení a úprava svalových tonů, protizánětlivý efekt, analgetický efekt a u dětí, které jsou po operaci, si ceníme zlepšení regenerace a podporu regenerace. Magnetoterapii využíváme většinou v sekvenci patnácti sezení, poté dáváme pauzu a pak pokračujeme dále znovu, dalších 15 sezení. Děti většinou magnetoterapii snáší bez problémů, těší se na ni, je to pro ně určitá forma spojení relaxace a léčby. U těžších děti a vozíčkářů se nám tento léčebný efekt velmi osvědčil a potvrdil při zlepšení jak peristaltiky, tak imunity a u děvčat i u gynekologických problémů. Výsledek je opravdu výrazný.

Využíváme aplikátor celotělový, využíváme aplikátory na končetiny, kruhové a samozřejmě i pásový aplikátor, který jde aplikovat i do vozíku. Dětem na vozíku třeba aplikujeme přístroj na ramena a v oblastech, kde třeba dítě nemůžeme položit. Dítě může být ve výuce a zároveň probíhá i magnetoterapie.

Je pravda, že samozřejmě využíváme magnetoterapii i pro naše zaměstnance a protože jsou to převážně ženy, tak na migrény. U dětí, které absolvují u nás několikafázové operace, ať už se týkají kotníků, kolenních vazů a dalších zdravotních zásahů, tak ta magnetoterapie má velký vliv na urychlení hojení, regeneraci tkáně, takže pak následuje rychlejší návrat a zapojení dítěte do účinného tělocviku a dalších procedur.

Gabriela Gajdošová, fyzioterapeutka

Fotky

Produkty popisované v referenci

Aplikátor Cavo

Nejvhodnější aplikátor, který lze používat na kotníky, kolena, zápěstí, lokty, ramena a také na krční páteř a na hlavu.

Více informací +

Aplikátor Casso

Největší z aplikátorů typu „lůžko“, určený k celotělové regeneraci.

Více informací +

Aplikátor Piano

Aplikátor určený k použití zejména na oblast zad, lze však dobře použít také na končetiny a velké klouby.

Více informací +

Aplikátor Lettino

Aplikátor "lůžko" střední velikosti. Vhodný k aplikaci na celou oblast páteře včetně hýždí a hlavy. Výborně se uplatní také v terapii onemocnění dolních...

Více informací +