Pevná linka +420 545 229 578
Mobilní telefon +420 603 836 021

Na co pomáhá magnetoterapie?

Publikováno 24.9.2023

Magnetoterapie je jedním z oceňovaných způsobů léčby, který se opírá o působení uměle generovaného magnetického pole na lidský organismus. Tato forma terapie se řadí do širokého spektra fyzikálních terapií, které využívají různé druhy energie k léčení těla. Parametry pulsního magnetického pole, které magnetoterapie využívá, jsou velmi specifické a pečlivě regulované, aby bylo dosaženo optimálních výsledků.

Na co pomáhá magnetoterapie? - magnetoterapie

Při magnetoterapii je generováno velkoplošně pulsující magnetické pole nízké frekvence. Tyto pulzy vyvolávají elektrické proudy v těle, které mírně zvyšují teplotu exponované tkáně, přičemž se jedná o nárůst teploty o hodnoty mezi 0,5 až 1 °C.

Využití pulzního nízkofrekvenčního magnetického pole v medicíně, lázeňství i domácí rehabilitaci je dnes stále populárnější. To je dáno tím, že současný stav vědeckých poznatků ukazuje na jeho mnohé přínosy pro lidské zdraví. Pulsní nízkofrekvenční magnetické pole totiž pozitivně ovlivňuje řadu biochemických a biofyzikálních reakcí v buňkách a mezi buňkami. Dále také zlepšuje průchodnost buněčných membrán, což zvyšuje zásobování buněk kyslíkem a dalšími esenciálními látkami. To má za následek zlepšení procesu látkové výměny v těle.

Růst a funkčnost buněk jsou řízeny elektromagnetickými kmity. Pokud jsou tyto informace narušeny, může to vést k vážnému poškození buněk a následně k vzniku nemoci. Narušení buněčných funkcí může být způsobeno nedostatkem magnetické energie. Induktivními účinky magnetického pole lze tento narušený řídící systém buňky vyrovnat.

Magnetoterapie tedy představuje jedinečný a přírodní způsob léčby, který lze využít jak v lékařské praxi, tak v pohodlí domova. Jedná se o neinvazivní a bezpečný způsob léčby, který je zároveň velmi účinný při řešení řady zdravotních problémů. Tímto způsobem lze tělo podpořit v jeho přirozených procesech a přispět tak k jeho celkovému zdraví a pohodě.

Magnetoterapie je léčebná metoda, která se za poslední léta stává stále populárnější. Může za to řada jejích účinků, jejichž široké spektrum je prospěšné pro naše tělo. Jedním z nejvýznamnějších je její analgetický efekt, který dokáže účinně tlumit bolest. Ať už se jedná o chronické bolesti, nebo o akutní pocity nepohodlí, magnetoterapie je často schopná přinést úlevu.

Kromě toho má magnetoterapie také protizánětlivý účinek. To znamená, že dokáže pomoci při léčení různých zánětlivých onemocnění, ať už se jedná o záněty kloubů, svalů, nebo například dýchacích cest. Dochází k potlačení zánětlivých reakcí v těle, což vede k rychlejšímu uzdravení.

Dalším významným účinkem magnetoterapie je, že urychluje proces hojení a regeneraci buněk v kostech i měkkých tkáních. To je velmi důležité například při léčení zlomenin, kdy magnetoterapie může pomoci k rychlejšímu srostu kostí. Stejně tak pomáhá při regeneraci svalové tkáně po náročném fyzickém výkonu.

Magnetoterapie také rozšiřuje cévy a zlepšuje prokrvování v místě aplikace. Tímto způsobem dochází k lepšímu zásobování tkání kyslíkem a živinami, což vede k jejich rychlejší regeneraci a zlepšení celkového stavu.

Magnetoterapie také posiluje a stabilizuje kostní tkáň. To je velmi důležité pro lidi trpící osteoporózou, kdy dochází k postupnému ztrácení kostní hmoty a zvyšování křehkosti kostí. Magnetoterapie také napomáhá k regeneraci kloubní chrupavky a meziobratlových plotének, což může vést k úlevě od bolesti a ke zlepšení pohyblivosti.

Další výhodou magnetoterapie je její relaxační účinek na svaly. Dokáže odstraňovat svalové spasmy, blokády a křeče, což přináší úlevu od bolesti a napomáhá k relaxaci celého těla.

Magnetoterapie také zlepšuje detoxikační procesy v organismu. To znamená, že pomáhá tělu zbavit se škodlivých látek a toxických odpadů, což vede k lepšímu celkovému zdraví a k vyšší vitalitě.

Navíc má magnetoterapie také euforizující účinky. Dokáže zlepšovat náladu a povzbuzovat psychickou pohodu, což je důležité pro celkové zdraví a kvalitu života.

Magnetoterapie také zvyšuje imunitu a celkově zlepšuje regeneraci organismu. To znamená, že dokáže posílit obranyschopnost těla vůči různým chorobám a podporovat rychlejší uzdravení po nemoci.

Při výběru magnetoterapie existují určité indikace, které by měly být vzaty v úvahu. Patří sem bolestivé omezení svalové činnosti, diabetická bolestivá neuropatie, zejména při postižení dolních končetin, bolesti v kříži, artróza různých kloubů, stavy po krevních výronech do kloubů, odvápnění kostí, záněty v oblasti svalů ramenního kloubu, ostruha patní kosti, tenisový loket, migréna, obrna nervů končetin, Bechtěrevova nemoc a syndrom karpálního tunelu.

Při všech těchto onemocněních a stavů může magnetoterapie přinést úlevu a pomoci k rychlejšímu uzdravení. Je to přátelská a neinvazivní terapie, která má však silné účinky a může výrazně zlepšit kvalitu života mnoha pacientů.Odešlete nám jednoduchý kontaktní formulář a my se Vám ozveme. Rádi Vám s čímkoliv poradíme.